İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon ve lazer, istenmeyen tüylerden kurtulmanız için başvurabileceğiniz iki metod. Bazı benzerlikleri olsa da, bu iki teknoloji farklı şartlar gerektirir, farklı sonuçlar doğurur – ve maliyetler barındırır.
İğneli epilasyon sürecinde, cildinize ince bir iğne batırılır. Bu iğne tam da tüy köküne batırılmalıdır. Daha sonra az-seviyede elektrik enerjisi verilir ve tüy kökü parçalanır, tüy yerinden çıkar. Bu işlem her tüy kökü için tek tek tapılır.

İğneli Epilasyon Avantajları

Öncelikle iğneli epilasyon, halen en verimli epilasyon uygulamasıdır. Lazer epilasyon ile ortalamada 40%-80% arası bir sonuç alınmaktayken, iğneli epilasyon ile bu oran 100%’e yaklaşmaktadır. Bir diğer avantajı, tamamen doğal olmasıdır. Bu metod ya kökün içindeki tuz yada suyu harekete geçirerek köke ulaşır. Bununla beraber lazer epilasyon cildi yakabilir, yara izleri oluşturabilir ve ağrı yapabilirken iğneli epilasyonda ışık kullanılmadığı için bu riskler yoktur.

Son olarak cilt tipine yada tüy rengine bağlı kalmadan uygulanabilir ki bu özelliği ile lazer epilasyondan ayrılmaktadır.